Žinau, kad snobai juoksis ir pirštais badys, savo nusistatymą palydėdami “fui“ ir “fe“ jaustukais, bet va prisipažinsiu, kad šiandien išbandžiau Maggi Idea – tą, kur skirta vištai kepti.

Iš tikro, mėgstu patiekalus, kur nieko daryti nereikia. Bet šiuo atveju – na, jau visiškai nieko!

Įpakavime yra maišiukas. Tad tinka tik toms laivėms, kurių kambūze viryklė yra ne paprastas “primusas“, kaip pas mus kuklūs ir paprasti Baltijos buriuotojai įpratę, o turi dar ir orkaitę (Viduržemio jūros čarterinėse jachtose – bemaž visose). Į maišą sumetat kulšeles – rašo, kad reikia 8. Tą ir padariau.

Bet, užbėgdamas už akių pasakysiu, kad verčiau sumesti mažiau kulšelių, o joms į kompaniją įmesti papjaustytų stambiai bulvių!

Nieko pilti be to, kad suberiate prieskonius iš įpakavimo, daugiau į maišėką nereikia – višta orkaitėje (ir bulvės, jei įmetėte) keps savo sultyse. Ir vištos pas mus tikrai ne nuo dehidratacijos galą gauna, tad skystimėlio pakaks.

Maišiuką užrišat, pakratot viską, kad išsivoliotų, ir įmetat į indą, nebijantį karščio – ir pašaunat į 200 laipsnių pagal Celsijų įkaitusią orkaitę, geriausia, į žemutinę lentyną, valandai. Per tiek laiko galima drąsiai ant denio bimbinėti ir škvaliukus gaudyti, nusistačius žadintuvą. O gal kai kam va ir pusė vachtos taip pralėks. Vištos kulšelės priežiūros nereikalauja, pačios iš užrišto maišiuko neišsilaksto…

Salotas gaminat pagal skonį, o jei tingite (kažkaip prisiminiau Rimtauto Rimšo pasakojimus apie jo kulinarines valandėles jūroje vienam plaukiant…), tai atsidarot stiklainį su žirneliais. Jei dar ir majonezo kur rasite, tai, skaityk, ištisa puota gaunasi lyg “taip ir buvo suplanuota“!

Aš valgiau su itališka “čebatine“ duona, bet pasigailėjau, kad bulvikių nesumečiau – o va jums tą padaryti ir rekomenduoju.

Skanaus!

* * *

P.S. pamiršau pridurti – geriausias dalykas tame yra tas, kad nereikia šveisti nei orkaitės, nei mazgoti netgi to indo, kuriame višta čirškinosi! Visus nereikalingus riebalus tiesiog išmeti kartu su maišeliu! Labai ekologiška (neskaitant šiukšlių), nes vanduo indams (jei neskaityti tų, iš kurių valgėt – bet tinginiai ir čia apsirūpina vienkartiniais…) nenaudojamas, kas, beje, yra aktualu ir laivėse toliau nuo kranto.

Reklama