Jei kas paragautų,
Kaip kvepėjo mums oras,
Horizonte pamačius bures…

Jei kas išmėgintų,
Kaip mes tramdėme norus –
Pavirstų į bronzos raides

2007(c) Algirdas Kaušpėdas, “Jei kas“
(Antis – “Ančių dainos“)

* * *

Šis tinklaraštis nėra skirtas vien buriuotojams! Greičiau – atvirkščiai: čia kaip tik “visi kiti“ ir visokie “netikri buriuotojai“ (kaip aš) gal suras įdomesnių tekstų, nei tie, kurie ir taip viską buriavime žino, ten mirksta, yra plačiai pripažinti siaurame buriuotojų ratelyje buriavimo asais Lietuvoje ir jūros vilkais Baltijoje bei už jos ribų.

Čia taip pat nebus ir jokios GŠG (greitas šlamšto generavimas) tipo informacijos apie regatų apžvalgas, ar kaip vienos jachtos ar jos kapitono virvagalis buvo matuojamas pagal ilgį ir storį su kitos ar kito lynu – ant vandens, ant molo, su skaičiuotuvu, ar užsipylus akutes grogu arba kitokiu šildančiuoju gėrimu prieš startą ar po finišo.

Negaliu taip pat pažadėti, kad įrašai bus reguliarūs ar, juolab, itin greitai suskaitomi tarsi sučiaumojamas mėsainis iš užkandinės, vadinančios save restoranu “ant smūgio“, todėl prieš skaitydami pasičiupkite puodelį kavos ar arbatos, nes užtruksite ilgiau, nei akimis tris sakinukus permesti. Rašau retai, bet jau parašau kitąkart, žinote… Ir tikrai, matyt, nesu genijus anot anos patarlės, kadangi trumpumas (ar tiksliau – jo nebuvimas) šio požymio manyje neišryškina.

Bet jei vaikystėje užsiskaitėte Algirdo ir Aloyzo Každailių knyga “Laivai ir jūrininkai“ – tai viliuosi, kad neprailgs laikas ir čia! Laikykime, kad tai ir yra II tomas – apie ką tuomet jie neparašė arba nematė reikalo rašyti.

Galop, buriavimas gali būti ir kitoks, ir tai – daugiau nei regatos ar sportas. Kaip ir tai, ką rasite čia – daugiau, nei vien tik pats buriavimas dažnai suprantamas irgi tik siaurąja prasme. Ir, kaip sakau, visada galima padaryti kitaip, ir visada yra kitas kelias.  Nebūtinai geresnis. Tiesiog kitoks, o gal kai kam – ir įdomesnis.

Malonaus skaitymo! Ir nesikuklinkite komentuoti ar kritikuoti – visos pastabos ir pasiūlymai man yra įdomūs ir svarbūs.

Ahoy!