Gairelė, gairėangl. pennant, pennon, streamer, ol. wimpel, breed-wimpel – dar: breidvimpelas arba šleifas – 1) pailga, dažniausiai ir itin ilga (gali būti vadinama kaspinu arba “šleifu“) ir dažniausiai siaurėjanti arba užsibaigianti “kregždės uodega“ vėliavėlė arba kaspinas, parodantis laivo ir jame esančio aukšto asmens rangą arba laivo paskirtį (pvz. laivų junginio vadas), ypatingą misiją (pvz., kad ir “grįžimo namo“ kaspinas) ar kitokį išskirtinumą (pvz. komodoras – tokiu atveju gairelė yra 2:3 santykio ir su “kregždės uodega“, todėl vadintina “gaire“ – angl. broad pennant); dažniausiai (išskyrus gaires ) keliama pagrindiniame stiebe viršūnėje ant viena virvele prie stiebo ar papildomo stiebo vėliavėstiebio pritvirtinto gairelės skersinio, arba stiebo viduryje prie stiebo prailginimo (stengos arba zalingų), jei viršūnėje jau yra iškelta kita (pvz. savininko ar pan.) svarbi vėliava arba to padaryti dėl konstrukcinių ypatumą negalima (pva., stiebo viršuje sumontuota vėjarodžių sistema); 2) vėliavėle pažymėtas kelio, tame tarpe – ir vandens, ženklas, arba dažniausiai tiesiog įsmeigtas arba plūduriuojantis atitinkamas “kuolas“ (gali ir be vėliavėlės būti).

Galas, galūnėangl. nock – dar: nokas – skersės arba ardumo išorinis galas (angl. taip vadinta strėlės drūtgalis su įkartu, kuris buvo įstatomas į templę).

Garas, garai – 1) vanduo, tapęs minkštesniu už skystį, todėl buriavimui netinkamas niekaip (nors varikliais varomi laivai jį sugeba išnaudoti savo “burzgaluose“) ir būtų visiškai neįdomus kaip domėjimosi objektas, tačiau tokioje formoje jis dažnai sudaro rūkaną arba rūką, kliudančius laivybai, todėl nepaisyti jo neišeina; 2) koks nors skystis, keičiantis būvį į efemerinį; degus skystis gali sukurti sprogius garus, ypač – uždarose laivo ertmėse ir patalpose.

Gervė angl. winch, vok. Spilldar: (bra)špilis – suktuvas su būgnu ir įstatoma arba pastovia rankena, skirtas laivavirvei įtempti; gali būti elektriniai, gariniai, mechaniniai, varomi nebūtinai rankų raumenų pagalba, ir pan.

Reklama